Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /customers/e/d/1/popmuzik.se/httpd.www/wp-content/themes/smart-mag/partials/single/featured.php on line 78
Ny låt från min favorit New Yorker, Mike Furey aka Dangerous Muse .
Han hade ett gigg under Fashion’s Night Out tillsammans med Bloomingdale och i samband med det så spelades denna låt.
Grundare och chefredaktör för Popmuzik.
Älskar popmusik i största allmänhet och mina husgudar är Pet Shop Boys. Tycker att en bra låt är en låt som jag vill lyssna på mer än en gång.
Nu när Popmuzik inte längre finns på Facebook, får du gärna följa bloggen på Patreon. Där kan du som medlem få uppdateringar om nya inlägg i bloggen, läsa krönikor, rösta i roliga omröstningar och vara med i diskussionen om ny popmusik. Du kan bli medlem helt gratis, eller om du vill kan du även stötta bloggen med några kronor i månaden som Popmuzik Liker eller Popmuzik Lover. Vi ses på Patreon!