Med en dramatisk produktion där synthar, gitarrer och feta trummor bygger upp arrangemanget levererar den brittiska artisten Ksenia Lewis här debutsingeln Left for dead.

Svensk Pop

Left for dead handlar om att bli förrådd av de du borde kunna lita på mest. Konsekvenserna av deras skev blir helt enkelt att de nu är lovligt byte för dig och du ger dig helt enkelt ut på jakt…

Allt med låten är sådär härligt over the top och väldigt filmiskt skulle jag säga. Tycker ju denna typ av poplåtar är väldigt tilltalande, så det var en fröjd att upptäcka måste jag säga. Så missa inte denna spännande debutant här i bloggen.

Vad tyckte du?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Om du gillar att upptäcka ny musik i bloggen får du gärna bli Popmuzik Lover på Patreon. Då stöttar du bloggen och gör det möjligt för fler artister att ha en plattform att synas på.
Become a patron at Patreon!
Popmuzik Podcast
Share.

Grundare och chefredaktör för Popmuzik. Älskar popmusik i största allmänhet och mina husgudar är Pet Shop Boys. Tycker att en bra låt är en låt som jag vill lyssna på mer än en gång.

Följ på Apple Music
Skicka musik till Popmuzik

Bloggen fokuserar i första hand på de musikinskick och förfrågningar vi får från våra Patreons. Som Patreon stöttar du bloggen samtidigt som du kan tipsa om nya låtar och artister att uppmärksamma.
Du kan läsa mer om upplägget med Patreon här, samt använda denna sida för att skicka in din musik.

Tack för att du är Patreon.

Send music to Popmuzik

The blog focus on all music submissions and enquiries we are receiving from our Patrons. As a Patron, you help support the blog while you can submit new singles.
You can read more about the blog's Patreon here, and use this page to submit your music.

Thank you for being a Patron.