Late night talking är senaste singeln och numera musikvideon från Harry Styles omåttligt populära album Harry’s House.
Här får vi se artisten i diverse sängar och platser med olika skönheter, medan han försöker glömma sitt ex. Sängen tar Harry till ställen som en utställning, teater, brittiska kungahuset och ett stort fält. Så definitivt en härligt trippad resa, skulle man kunna säga.
Videon är regisserad av Bradley & Pablo, som även hade ansvaret för videon till Watermelon Sugar. Låten i sig är skriven av Harry Styles och Thomas Hull, samt producerad av Kid Harpoon och Tyler Johnson.
Grundare och chefredaktör för Popmuzik.
Älskar popmusik i största allmänhet och mina husgudar är Pet Shop Boys. Tycker att en bra låt är en låt som jag vill lyssna på mer än en gång.