Släpp in sommaren i ditt liv tillsammans med Max Bäck som här är aktuell med singeln Här och nu. En reggae-doftande poplåt på svenska där artisten uppmanar oss att helt enkelt leva här och nu. Att inte hänga upp sig på ytliga ting utan istället dansa fritt. Härligt budskap och skön låt som känns perfekt för sommarens avslappade dagar i solen.

Svensk Pop Apple Music

Här och nu är skriven av Max Bäck och producerad av Christopher Göthberg.
Du hör denna sommarbris i bloggen.

Grundare och chefredaktör för Popmuzik. Älskar popmusik i största allmänhet och mina husgudar är Pet Shop Boys. Tycker att en bra låt är en låt som jag vill lyssna på mer än en gång.

Comments are closed.

KONSERTKALENDER - GÖTEBORG

Kommande evenemang

Spellistor

MER POPMUZIK SOM PATREON

Nu när Popmuzik inte längre finns på Facebook, får du gärna följa bloggen på Patreon.
Där kan du som medlem få uppdateringar om nya inlägg i bloggen, läsa krönikor, rösta i roliga omröstningar och vara med i diskussionen om ny popmusik. Du kan bli medlem helt gratis, eller om du vill kan du även stötta bloggen med några kronor i månaden som Popmuzik Liker eller Popmuzik Lover. Vi ses på Patreon

Musikinspiration från Göteborg sedan 2011