Den anonyma producentduon TEN TIMES bjuder in Amero och Hallasen för att ta oss ner under vattenytan i form av EDM-singeln Freedive. Sköna beats och mjuk sång ger låten den där perfekta mixen mellan radiopop och klubbmusik. Jag tyckte i alla fall att detta var riktigt grymt. Sedan är ju många svenska producenter riktigt duktiga på att göra just melodisk klubbmusik. Denna samling herrar är definitivt inget undantag.

Besök Dagligen

Vad säger du? Fredagsfeeling!
Du hör Freedive här nedan.

TEN TIMES

Grundare och chefredaktör för Popmuzik. Älskar popmusik i största allmänhet och mina husgudar är Pet Shop Boys. Tycker att en bra låt är en låt som jag vill lyssna på mer än en gång.

Comments are closed.

Popmuzik Lover Patreon

KONSERTKALENDER - GÖTEBORG

Kommande evenemang

Spellistor

MER POPMUZIK SOM PATREON

Nu när Popmuzik inte längre finns på Facebook, får du gärna följa bloggen på Patreon.
Där kan du som medlem få uppdateringar om nya inlägg i bloggen, läsa krönikor, rösta i roliga omröstningar och vara med i diskussionen om ny popmusik. Du kan bli medlem helt gratis, eller om du vill kan du även stötta bloggen med några kronor i månaden som Popmuzik Liker eller Popmuzik Lover. Vi ses på Patreon

Musikinspiration från Göteborg sedan 2011