Laddar Evenemang

Evenemang i februari 2020

Evenemang Search and Views Navigation

Evenemang Views Navigation

Calendar of Evenemang

Calendar of Evenemang
måndagtisdagonsdagtorsdagfredaglördagsöndag
27

Monster Magnet – Pustervik, Göteborg

29

Patricia Barber – Nefertiti, Göteborg

Mustasch – Trädgår’n, Göteborg

Teksti-TV 666 – Oceanen, Göteborg

Bad Liver – Tom Waits på svenska

Bad Liver – Tom Waits på svenska – Nefertiti, Göteborg

Deerest + Bjʊ – Oceanen, Göteborg

Maleek Berry – Pustervik, Göteborg

Ian Paice (Deep Purple) – Trädgår’n, Göteborg

Babian + Stilla Havet – Musikens Hus, Göteborg

Tonbruket – Nefertiti, Göteborg

WAN + Sonic Assault + Deforestation – Sticky Fingers, Göteborg

Twin Temple + Hexvessel – Trädgår’n Göteborg

10cc – Lorensbergsteatern, Göteborg

Angel Olsen + Support: Hand Habits – Pustervik, Göteborg

Dropkick Murphys – Kajskjul 105, Göteborg

WaqWaq Kingdom + Spiritczualic Enhancement Center – Oceanen, Göteborg

Keane – Trädgår’n, Göteborg

Johan Björklund Dynamic Flavours – Nefertiti, Göteborg

Efterklang + Support: Kristin Anna – Pustervik, Göteborg

Lill Lindfors – Stora Teatern, Göteborg

The Legendary Pink Dots (UK/NL) + support – Musikens Hus, Göteborg

Steget + Det Brinner – Oceanen, Göteborg

E-Type + Rob´N´Raz ft D-Flex – Trädgår’n, Göteborg

Molly Hammar – Pustervik, Göteborg

Violet Green – A tribute to women in blues & rock’n’roll – Nefertiti, Göteborg

Daniel Norgren – Pustervik, Göteborg

Joe Lynn Turner – Valand, Göteborg

The Spyrals (US) + Childmind – Studio HPKSM, Göteborg

Steget + Det Brinner – Oceanen, Göteborg

Stockholm Swing All Stars – Stora Teatern, Göteborg

The Felice Brothers – Pustervik, Göteborg

10

Black Marble (US) – Musikens Hus, Göteborg

12

Indie Nights Live: Amaunet + Skuldpadda + Westkust – Trädgår’n, Göteborg

Sabaton – Scandinavium, Göteborg

Abbath – Trädgår’n Göteborg

Henning – Nefertiti, Göteborg

Hällas + Skogen Brinner – Pustervik, Göteborg

ShitKid – Nefertiti, Göteborg

Charta 77, Mimikry + Support: Movin in Stereo – Valand

Simon Alexander – Porter Pelle, Göteborg

Raised Fist – Pustervik, Göteborg

Altareth + Odessia + Staghunt – Sticky Fingers, Göteborg

Jill Johnson + Me & Ms Rose – Stora Teatern, Göteborg

Thy Art Is Murder – Carnifex + Support – Trädgår’n, Göteborg

Mikal Cronin – Oceanen, Göteborg

The Darkness + DZ Deathrays – Pustervik, Göteborg

Magic Spirit Quartet – Nefertiti, Göteborg

Charles Wesley Godwin – Pustervik, Göteborg

Bror Gunnar Jansson – Nefertiti, Göteborg

SAGA – Trädgår’n, Göteborg

Siri Karlsson – Oceanen, Göteborg

Nicole Sabouné – Pustervik, Göteborg

Takida – Trädgår’n, Göteborg

Bäckbrothers feat. Frank Paco – Nefertiti, Göteborg

GospelbeacH + Support – Pustervik, Göteborg

23
24
25

Mapei – Wine Mechanics, Göteborg

MoStack (UK) – Pustervik, Göteborg

Dance With The Dead – Trädgår’n, Göteborg

Johan Airijoki & Malmfältens Rockklubb – Pustervik, Göteborg

Nicke Borg – Homeland – Porter Pelle, Göteborg

Petter – Stora Teatern, Göteborg

Sweet Little Angels & Johanna Hjort – Nefertiti, Göteborg

HEAT + Crashdiet (support Reach) – Trädgår’n, Göteborg

Oh, What A Night! – Scandinavium, Göteborg

Petter – Stora Teatern, Göteborg

Home Free – Göteborgs Konserthus, Göteborg

Siena Root, Sleeping Haze, Orsak Oslo – Musikens Hus, Göteborg

1
+ Exportera evenemang