Igår uppträdde Håkan Hellström på Stadion i Stockholm.
Konserten startade med Erik Lundin där sedan Håkan kom upp på scen och fortsatte sjunga tillsammans. Det var ett väldigt drag i publiken, som alltid på Hellströms konserter. Solen sken i början, men efter en stund kom blixtar och dunder, likt hans turnénamn ”Rullande åska”. Konserten avbröts men skulle fortsätta så fort blixtrarna var borta.
Håkan Hellström, det var magiskt! Här är bilder från kvällen.

Foto: Ida Forsberg

Foto: Ida Forsberg

Foto: Ida Forsberg

Foto: Ida Forsberg

Foto: Ida Forsberg

Nordiska Favoriter

Håkan Hellström
@Instagram

Fotograf och skribent för popmuzik. Älskar att upptäcka nya låtar och artister, och live musik är det bästa jag vet. Lyssnar främst på pop, indie/rock/alternative och hip hop. Favoritbandet är The 1975. Här kan du skicka mejl till mig.

Comments are closed.

KONSERTKALENDER - GÖTEBORG

Kommande evenemang

Spellistor

MER POPMUZIK SOM PATREON

Nu när Popmuzik inte längre finns på Facebook, får du gärna följa bloggen på Patreon.
Där kan du som medlem få uppdateringar om nya inlägg i bloggen, läsa krönikor, rösta i roliga omröstningar och vara med i diskussionen om ny popmusik. Du kan bli medlem helt gratis, eller om du vill kan du även stötta bloggen med några kronor i månaden som Popmuzik Liker eller Popmuzik Lover. Vi ses på Patreon

Musikinspiration från Göteborg sedan 2011