The Chainsmokers har remixat hiten från The Life of a Showgirl och gett oss en lysande klubbversion av låten. Det är pop och klubb och Taylor Swift. Tror inte fans eller DJ:s kunde önska sig något annat.

Apple Music

The fate of Ophelia skrevs av sångerskan tillsammans med Max Martin och Shellback och lyckades ta sig ändå upp till förstaplatsen på Billboard Hot 100.
Lysande låt för övrigt, som nu blivit en hit för dansgolvet också.

Grundare och chefredaktör för Popmuzik. Älskar popmusik i största allmänhet och mina husgudar är Pet Shop Boys. Tycker att en bra låt är en låt som jag vill lyssna på mer än en gång.

Leave A Reply

Spellistor

MER POPMUZIK SOM PATREON

Nu när Popmuzik inte längre finns på Facebook, får du gärna följa bloggen på Patreon.
Där kan du som medlem få uppdateringar om nya inlägg i bloggen, läsa krönikor, rösta i roliga omröstningar och vara med i diskussionen om ny popmusik. Du kan bli medlem helt gratis, eller om du vill kan du även stötta bloggen med några kronor i månaden som Popmuzik Liker eller Popmuzik Lover. Vi ses på Patreon

Musikinspiration från Göteborg sedan 2011