Molly Sandén framförde ett medley med Slutet av sommaren och nya singeln Tur i oturen under P3 Guld i onsdags. Med det inledde artisten sitt 2025 och det var lite som att börja på topp och att helt enkelt börja arbeta sig upp därifrån. För Molly kan ju det där med att leverera en hit. Galet snyggt framträdande är det som du ser här nedan.
Nya singeln Tur i oturen är likt många andra låtar av Molly ett lysande exempel på sångerskans förmåga att skapa starka hits.
Låten är skriven av sångerskan tillsammans med Victor Rådström, Adam Von Mentzer och Louise Lennartsson, på vilken Molly sjunger om den där flörten som bara skulle bli ett mys och som istället blev det där ”misstaget” som blev till något bra. Inte bara för kärleken, utan även för oss som nu fått en ny hit med sångerskan att fylla våra spellistor med.
Aktivera gärna notiser från bloggen när du får en fråga om att göra det i din webbläsare. På det viset får du löpande ett meddelande i din dator eller mobil när det finns nya inlägg och låtar att upptäcka i bloggen.