Jessica Bohlin är tillbaka för att följa upp singeln Aska till hav som hon släppte i Oktober. Nya singeln heter Det känns för bra, och är en medryckande låt med folk-pop arrangemang. Väldigt härligt och upplyftande säger jag. En riktigt energiboost.

Följ på Patreon

Om Det känns för bra berättar Jessica för bloggen:

”Jag skulle tro att du känner precis som jag, att exakt en låt som denna behövs just nu! En låt som bara får en att spricka upp i ett stort leende! Den får iaf mig att vilja dansa, skrika av glädje, sjunga högt tillsammans med vänner och bara njuta av livet.”

Det känns för bra är skriven av Jessica tillsammans med Pontus Frisk och du hör det härliga resultatet här.

Om du gillar att upptäcka ny musik i bloggen får du gärna bli Popmuzik Lover på Patreon. Då stöttar du bloggen och gör det möjligt för fler artister att ha en plattform att synas på.
Become a patron at Patreon!
Share.

Grundare och chefredaktör för Popmuzik. Älskar popmusik i största allmänhet och mina husgudar är Pet Shop Boys. Tycker att en bra låt är en låt som jag vill lyssna på mer än en gång.

Comments are closed.

Spellistor

BLI MEDLEM OCH STÖTTA POPMUZIK

Popmuzik drivs av passionen till musiken.
Här finns inget stort mediabolag eller rika finansiärer bakom sidan som gör att den går runt. Bara personligt engagemang och kärleken till musiken.

Om du gillar att läsa Popmuzik får du gärna bli medlem via Patreon och bidra till bloggens fortsatta verksamhet att lyfta fram ny musik och duktiga artister. Allt från det stora till det lilla. Från det folkkära till din kompis eller syster som precis släppt sin debut. 

Som medlem får du ta del av exklusivt innehåll i bloggen så som recensioner, krönikor, mm. 
Att bli Patreon kostar endast 50 kr / månad och du kan vara medlem så länge du känner för det. 
Klicka på ”Bli medlem här”-länken redan nu och kom med i gemenskapen. 

Tack för ditt stöd!

Följ popmuzik